STOWARZYSZENIE “WIEŚ W MIEŚCIE”

W trakcie wakacji (od 16.07 do 12.09) realizujemy projekt rodzinnego wypoczynku dla rodzin z Ukrainy – warsztatów zoologiczno-botanicznych na terenie Folwarku Bródno. Zajęcia finansuje UNICEF i m.st. Warszawa


Warsztaty w soboty i niedziele w godzinach 10.00-13.00 lub 14.00-17.00

zgłoszenia z podaniem ilości uczestników, wieku i imion dzieci prosimy przesyłać na: wieswmiescie.stowarzyszenie@gmail.com

Jeśli znacie ukraińską rodzinę, która może być zainteresowana ciekawym spotkaniem z naturą na świeżym powietrzu (karmienie i głaskanie zwierząt, spacer po poletkach, gry i zabawy, ognisko z kiełbaskami) koniecznie im to przekażcie!
Zapraszamy też chętnych wolontariuszy 13-17 lat którzy chcieliby pomóc w trakcie takiego spotkania. Zgłoszenia na powyższy mail z dopiskiem wolontariat.

Archiwum

Kochani,

W trakcie wakacji, w sierpniu 2021 Stowarzyszenie “Wieś w mieście” realizuje na folwarkowych poletkach bardzo ciekawy projekt “Niezłe ziółko- warsztaty botaniczne o ziołach i o papierze czerpanym”. Projekt finansowany przez M.St. Warszawa w ramach akcji Lato w Mieście jest przeznaczony do grup szkolnych w placówkach oświatowych.

Poniżej formularz zgłoszeniowy

Niezłe ziółko formularz 1

Archiwum

2020 i zima 2021

Stowarzyszenie “Wieś w mieście” w roku 2020 mimo pandemii skutecznie zrealizowało stacjonarnie i online ciekawe projekty – “Dobrymi nićmi szyte” finansowane przez “Mazowsze lokalnie” i dwa programy finansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa- “Multisensoryczne warsztaty botaniczne” dla uczestników Lata w Mieście i “Multidyscyplinarne warsztaty z segregacji odpadów z elementami edukacji środowiskowej” dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli.

Wolontariuszka Stowarzyszenia przez kilka jesiennych miesięcy pomagała naszej zootechniczce przy rodzinnym zwiedzaniu w niedziele.

Wolotariusz Stowarzyszenia w trakcie ferii zimowych przygotował na naszym terenie wystawę o ptakach i ich odpowiedzialnym dokarmianiu.

Stowarzyszenie uczestniczyło też w 29 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierając w ramach biletów wstępu na rodzinne zwiedzanie pieniądze do puszki. Współnie zebraliśmy na ten cel 1888,57 zł stacjonarnie i 480 zł do wirtualnej puszki WOŚP.

komentarze zamknięte.