WYCIECZKA ZIMOWA

Przyroda zimą i wczesną wiosną: ptaki, pszczoły, rośliny drzemiące w nasionach…

Czy to prawda, że zimą i na przedwiośniu w przyrodzie nic się nie dzieje?

Odpowiedź jest oczywista: dzieje się! Bardzo wiele, tylko my niewiele o tym wiemy.

W Folwarku Bródno przygotowaliśmy specjalną wycieczkę o tematyce przyrodniczej związaną właśnie z tą porą roku.

Wycieczkę będziemy realizować w miesiącach styczeń – kwiecień 2023, od poniedziałku do piątku. Wycieczki rozpoczynamy o godz. 10:00.

Wycieczka przeznaczona jest dla grup przedszkolnych oraz szkolnych.

Poziom merytoryczny przekazywanych w czasie wycieczki wiadomości dostosowany jest do grupy wiekowej uczestników.

Czas trwania:

4 godziny dla dzieci powyżej 7 roku życia

3 godziny dla dzieci do 6 roku życia


Koszt: 60 zł/ osobę

Ilość dzieci w grupie to 15 – 30 osób. Nauczyciele i opiekunowie nie płacą za udział w wycieczce. Przy grupie mniejszej niż 15 osób koszt stały wycieczki to 900 zł.

Jednocześnie możemy przyjąć 3 oddziały (klasy, grupy przedszkolne) 

Zapisy przyjmujemy poprzez formularz na naszej stronie:

http://pgrbrodno.pl/folwark/informacje-i-zapisy/

W programie ( w zależności od ilości godzin wycieczki i grupy wiekowej ) :


– Ptaki w gospodarstwie. Odwiedzimy i przedstawimy Wam naszych podopiecznych, tych grzebiących w ziemi i tych pływających w wodzie. Opowiemy o wszystkich supermocach  kur, kaczek, gęsi oraz indyków. Porównamy jaja naszych ptaków. Sprawdzimy po co są im potrzebne pióra. Poćwiczymy pisanie gęsim piórem i grzebanie w ziemi jak kura, szukająca pożywienia.


– Pszczoły. Opowiemy jak człowiek ‘udomowił’ pszczoły. Co się z nimi dzieje zimą. Pokażemy jak wygląda ul, ramki z plastrem miodu, świece z wosku. Zaprezentujemy jak tańczą, a raczej jak mówią tańcząc pszczoły.

– Lęgi dzikich ptaków, tych najbliżej nas m.in. sikorek, dzięciołów, wróbli. Opowiemy i pokażemy jak wyglądają ich dziuple i gniazda? Jak dopasować i kiedy zamontować budkę lęgową na drzewie aby wiosną wykluły się w niej pisklęta. Jak odpowiedzialnie dokarmiać ptaki.

– Pszczoły samotnice czy pszczoły murarki ? Jaka nazwa bardziej pasuje do naszych najpopularniejszych zapylaczy. Przedstawimy dzieciom dzikie pszczoły, które możemy zaprosić do naszych ogródków. Pokażemy jak zbudować dla nich dom, aby miały u nas wygodnie i komfortowo. Wykonamy wspólny mini hotel dla owadów, który grupa zabierze ze sobą do ogródka szkolnego lub przedszkolnego.

– Kule nasienne/ bomby kwiatowe. Przedstawimy historię i znaczenie praktyki umieszczania i przechowywania nasion w gliniano-ziemnych kulach. Dzieci wykonają swoje kule nasienne, które zabiorą ze sobą do domu/szkoły/przedszkola, aby zastosować je wg ich przeznaczenia.

– Karmienie zwierząt. Tradycyjnie odwiedzimy i pogłaszczemy zwierzęta mieszkające w Folwarku. Nakarmimy kozy, owieczki i osiołki. Przypomnimy sobie po co królikom takie długie uszy.Zapraszamy do wspólnego doświadczania, nauki i obserwacji przyrody !


Informacje dodatkowe:

Nasze doświadczenie pokazuje, że nie wszystkim grupom udaje się zrealizować wszystkie elementy programu w równym zakresie, zależy to od dynamiki grupy, ilości dzieci w grupie i wielu innych czynników. Prosimy mieć to na uwadze.

Program dla przedszkoli ( 3 godz.) będzie obejmował mniej tematów, z uwzględnieniem części o zwierzętach.

Większość zajęć odbywa się w ogrzewanych pomieszczeniach. Natomiast część zajęć związanych z wizytą u zwierząt odbywa się na zewnątrz, dlatego prosimy o dostosowanie ubrań do pogody. W przypadku deszczu, część zoologiczną również zorganizujemy pod zadaszeniem.


Jak zawsze zwracamy szczególną uwagę na to aby zachować spokój przy naszych zwierzętach, aby czuły się komfortowo i bezpiecznie w swoim domu i mogły z radością przyjmować kolejnych gości.

Podczas wycieczek przeznaczamy czas na spokojny posiłek. Prosimy o informację w formularzu: czy dzieci będą miały swój posiłek w śniadaniówkach, posiłek przywieziony przez Państwa, zamówiony catering itp.

Dla każdej grupy będziemy mieli ciepłą herbatę w cenie wycieczki.

Istnieje możliwość zorganizowania ogniska z kiełbaskami. Zapewniamy ( chleb, kiełbaski, ketchup, musztardę, talerzyki, sztućce ) .

Cena poczęstunku ogniskowego wraz z kosztem ogniska/grilla to 20 zł/dziecko.

Rezerwacje poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie:

http://pgrbrodno.pl/folwark/informacje-i-zapisy/

Zapraszamy do kontaktu:

kom. 519-052-512 

email: folwark.brodno@gmail.com

This entry was posted in AKTUALNOŚCI. Bookmark the permalink.

komentarze zamknięte.